תכנון בית פרטי

שלבי תהליך התכנון לבתים פרטיים

כיום כבר ידוע לכל כי נכס הוא כח שיכול להביא גם עצמה כלכלית. עם התחדדות התפיסה הקפיטליסטית יותר ויותר אנשים פרטיים משתמשים בכל אלמנט קיים באמצעותם על מנת למנף את ההכנסות הכלכליות ולהעשיר אותן. יחד עם זאת, תכנון בית פרטי הוא אינו עניין של מה בכך. בין שמדובר בתכנון בית פרטי מהיסוד ובין אם מדובר בעיצוב של בית קיים הרי שזהו פרויקט חיים הנוגע בתחומי אדריכלות ועיצוב פנים.

רוצים להגשים פנטזיה ולתכנן את הבית הפרטי שעליו חלמתם? צרו קשר עוד היום 03-5473393

תכנון בית פרטי מעוצב עם בריכת שחיה

הבית הינו אחד המקומות המלווים אותנו במשך שנים רבות. ילדים ולימודים, עבודות ועוד – כל אלו יכולים להשתנות בזמן שהבית נותר זהה. בשל חשיבותו של הבית בחיינו גם ההשקעה בו אינה מועטה. עלינו לעשות כמיטב יכולתנו על מנת להבטיח כי הבית אותו נעצב ישרת אותנו גם בעוד 20 או 30 שנה, כשנהיה עם או בלי ילדים, בעבודה דומה או אחרת, באותו מצב פיזי או במצב שונה. מאחר ומדובר בתכנון רציני חשוב להזמין איש מקצוע שזהו תפקידו.

פרמטרים חשובים בתכנון הבית

1. הגדרת ציפיות

בפגישה עם איש המקצוע, אדריכל או מעצב פנים יש להגדיר את הציפיות הרצויות מהתהליך. כמה נפשות ישרת הבית? באיזה סגנון עליו להיות? מה התקציב המוגדר לשם כך?

2. בקשות מיוחדות

לכל אדם יש צרכים מיוחדים משלו. כיצד ייראה הבית הפרטי שלכם? במהלך תכנון בית פרטי חשוב להביא לידי ביטוי את כל האלמנטים הקטנים ביותר להם אתם מצפים בביתכם.

3. תכנון טכני

כמו בכל תחום אחר השיקולים הטכניים הינם רבי משמעות בכל הנוגע לתכנון בית פרטי. לפיכך חשוב לקחת בחשבון את כל הנתונים הקיימים: מיקום הבית ביחס לכיווני הרוח והשמש, גובה הדירה, מפרט פנימי רצוי,שטח עיצוב גינות, קיומו של שטח חיצוני לדירה ועוד.

4. חלוקה למפרטים

במידה וקבלן אחראי על העיצוב – כמובן שהוא הדואג לכך. אולם ללא סיועו של קבלן או מעצב רצוי לחלק את התכנון והביצוע לכמה תחומים שונים ולהשקיע בכל אחד מהם את הסכום הנדרש.

5. תווי תקן

הקמת בית היא אינה עניין של מה בכך. לפיכך חשוב שיהיה אדם המפקח על התהליך כולו ומבטיח שזה יעמוד בתווי תקן שונים.

בית פרטי שתוכנן על ידי אדריכל בית פרטיאדריכל בית פרטי שיגשים את חלומכם

הגשמת חלומכם במרחק יצירת קשר! משרד סמט אדריכלים הכולל אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, אדריכלים, ארכיטקטים ומעצבי פנים, ישמח להגשים עבורכם את חלום הבית הפרטי. אדריכל בתים פרטיים מיומן ומנוסה בתכנון בתים פרטיים. כל שעליכם לעשות הוא ליצור קשר באמצעות הטופס או פשוט להתקשר למספר הטלפון 03-5473393 וחלומכם בדרך להתגשם!

לחץ לחזרה למידע מקצועי