בית דו קומתי+ קומת מרתף. תוכנן במקום בית ישן שניצב במקום ונהרס, עבור משפחה עם שלושה ילדים.
שטח מגרש: 250 מ"ר, שטח בנוי: 273 מ"ר.

בית קיצוני במבנה טורי. בשל ממדיו הצרים והארוכים של המגרש- 9 מ', רוחבו של חלל הפנים הוא 6 מ'- ובנקודות מסוימות 5.4 מ' בלבד- אך אופן תכנונו הזורם עם מתאר השטח ואופן 'פיזור' הפונקציות השונות מייצרים אשליה של מרחב פנים גדול מזה שקיים בפועל.
קומת הכניסה מרכזת בשטחה סלון, מטבח, פינת אוכל, פינת משפחה המכילה גם פינת עבודה קטנה, ושירותי אורחים.
למעט חלון 'רגיל' מעל משטח העבודה במטבח, כל הקומה תחומה בפתחי פרופיל בלגי מרצפה לתקרה המטשטשים את הגבולות עם הגינה ומקנים תחושת מרחב ואווריריות. אף העמודים הקונסטרוקטיביים שעשויים מפלדה ממוקמים בתוך החלל, על מנת לשמר את השקיפות ורצף המשכי בין שני המרחבים.

גרם מדרגות ליניארי מפלדה דקה ומכופפת זורם לאורך הקיר המשותף עם הבית הצמוד ובמנותק ממנו, כשפתח סקיילייט מחדיר אור לכל מהלכו. בחלקו העליון המדרכים עשויים מעץ, והחלל תחתיו מנוצל לצרכי אחסון. הקומה העליונה חורגת מקו הקומה התחתונה ומייצרת כך הצללה לפינת ישיבה בגינה.
היא מכילה יחידת הורים מרווחת הצופה אל שטח הפתוח, שני חדרי ילדים המתוכננים כסוויטות, ובכל חלליה משולבת מערכת הצללה חיצונית של תריסי הזזה מאלומיניום דמוי עץ. קומת המרתף שנחפרה במסגרת התכנון-בנייה מכילה יחידת דיור של הבן הבכור, ממ"ד שמשמש גם כחדר עבודה וחדר משפחה עם מטבחון.
שפת העיצוב מודרנית וחמימה, משלבת רצפת פרקט אלון בהיר עם אלמנטים מברזל שחור, פריטי ריהוט אקלקטיים ויצירות אמנות שנבחרו בקפידה.

שתפו: