עיצוב בתים פרטיים

כיצד אדריכל בתים פרטיים משלב פנים וחוץ

לאחר שנים רבות בהן עיצוב הפנים קיבל את רוב תשומת הלב, בשנים האחרונות הולכת וניכרת מגמה בולטת של השקעה בגינת הבית הפרטית, והפיכתה לחלק אינטגרלי מהבית כבר בעת התכנון הראשוני. היום תכנון הבית מתחיל כבר מגבולות המגרש, והבית והגינה אחד הם מבחינה תכנונית. חווית בעל הבית מתחילה עם כניסתו בשער המגרש, בו עיצוב הגינה והצמחייה הם אלמנטים המבטאים את המשך העיצוב של הבית עצמו.

רוצים גם אתם להגשים פנטזיה ולעצב את בית חלומותיכם?

צרו קשר עוד היום!

אדריכלות של בתים פרטיים

כיצד מתבצע תכנון בתים פרטיים

תכנון הפתחים בבית, תכנון אזורי הישיבה, ומיקום הפונקציות השונות בבית עצמו מושפעים ישירות מתכנון הגינה. מיקום הבריכה והנראות שלה, מיקום אזור מטבח חיצוני, ופינות ישיבה שונות, מתקשרות באופן ישיר לפונקציות הפנימיות של הבית. הקשר פנים חוץ חשוב מאשר בעבר. היום אנחנו מארחים הרבה יותר, והקשר של המטבח וחדר המגורים לגינה חשוב מתמיד. עוד חשוב לנו לשבת במטבח או בחדר המגורים ולהשקיף על הילדים בגינה, ובבריכה.

עיצוב בית פרטי

מה לוקחים בחשבון באדריכלות בתים 

הפתחים המתוכננים בבית ממסגרים את הנוף הניבט מהם, ויש היום נטייה לעשות פתחים מאוד גדולים, ולמשוך את דלתות הזכוכית לגבולות ריצפה תקרה, דבר הנותן תחושת גובה לחלל ונראות מקסימלית לחוץ. כיום יש נטייה ליצר בחוץ כמעין חדרים חדרים כמו בפנים הבית. כמו שיש חדר מגורים פנימי, יהיה מעין חדר מגורים חיצוני, כמו פינת אוכל פנימית תהיה פינת אוכל חיצונית, שלידה יהיה גם כן עיצוב מטבחים חיצוני מאובזר ביותר.

אלמנטים נוספים שהיום מתכננים בגינות הם ג'קוזי, אלמנטיי מים דקורטיביים ובריכות דגים. כמובן שבגינות גדולות נקדיש חלק מהגינה לילדים ונכלול בתכנון טרמפולינה ואולי אף אזור למשחק כדורסל. שערי כניסה לגינה יתכתבו עם חומרי הברזל של הבית, והגוונים של הגדר, והריצופים יהיו במשך ישיר לחומרי הבית. כול זה כדי לאחד את תחושת הפנים חוץ של הבית. גם לתאורת החוץ יש היום חשיבות רבה. מתכנני התאורה לא מתכננים רק את פנים הבית, אלה גם את החוץ והצמחייה, ואת הנראות שלהם מבפנים. התאורה נותנת עומק לגינה ותחושת גודל.

עיצוב של בית פרטיההשקעה בגינה באה לידי ביטוי בבחירת רהיטים מסוגננים וביצירת שכיית חמדה יפהפייה מסוגננת ומלאת חיים על פי טעמם הייחודי של בני הבית. כיום עיצוב ריהוט החוץ קיבל משמעות, וניתן לראות מערכות ישיבה מחומרים עמידים שנראות זהות למערכות ישיבה לפנים הבית. מערכות הישיבה מאופיינות בשימוש בחומרי יוקרה איכותיים כגון ברזל, אלומיניום, נירוסטה עץ וזכוכית. בדי ריהוט החוץ הפכו להיות עמידים ביותר, ובאים במגוון רחב של טקסטורות וגוונים. ניתן היום למצוא גם שטיחים לחוץ.

הצמחייה עצמה גם עברה שינוי משמעותי בחשיבותה מאשר בעבר. כיום אנשים אוהבים לעבור לבית שהסתיימה בניתו עם גינה גמורה ומוכנה, ולא גינה בעלת שתילים ועצים קטנים שיגדלו בעתיד. היום בעלי הבית הולכים יד ביד עם האדריכל נוף לבחור את העצים שיינטעו בגינה וכל עץ נבחר בקפידה, ויינטע בזווית הנכונה, בהתאם למיקומו בגינה ולחלון ממנו ניתן לראותו מהבית. כיום כמעט ולא ניתן לראות עיצוב בתים הכולל גינות מוזנחות כפי שהיה בעבר, או להיפך. הגינה הפכה להיות רלוונטית וחשובה כמו הבית עצמו.

ראו גם: אדריכלות פנים