תכנון בית פרטי דו קומתי

 

כל בית שמעוניינים לבנות או לשפץ, מחייב תכנון מהודק קודם לכן. שלב התכנון הוא אלמנט חשוב ומכריע בכל בנייה של מבנה. תכנון בית פרטי דו קומתי, יכלול בתוכו תכנון כניסה לבית, את הגודל והצורה של החללים בשתי הקומות, את מבואת הכניסה, את אורך המסדרונות, את אופי המעקה של המדרגות שמוביל לקומה השנייה ועוד.
התכנון חייב לקחת בחשבון את כל האילוצים של הרחוב שעליו יבנה הבית, את הבתים הצמודים, לתכנן את הנוף שיחדור לתוכו מבעד לחלונות ועוד מגוון של אילוצים וחישובים שחייבים להתחשב בהם בשלב התכנון. אם כן, מה מיוחד בתכנון בית פרטי דו קומתי מבית רגיל או דירה? מעט נרחיב בנושא במאמר לפניכם.

 

תכנון המגרש

המגרש הוא למעשה כל השטח עליו יבנה הבית והוא כולל את: המבנה הדו קומתי, היציאה אל החצר, החצר עצמה או הגינה של הדיירים וגם כל שטח החנייה, למעשה כל השטח ששייך לדיירים ועליו ניתן לתכנן, הוא המגרש. המגרש פרוס על דף משורטט מול האדריכל שמתכנן את הבית והוא יכול לפי הניסיון שלו, לדעת היכן הכי טוב לבנות את המבנה עצמו, את החצר ואת החנייה לפי מגוון שיקולים מקצועיים שהוא מכניס לתוך התכנון.

 

בית פרטי – דו קומתי

הייחוד של תכנון בית פרטי מסוג זה הוא שתי הקומות שיוצרות הפרדה ופרטיות מוחלטת בין הדיירים. חלל המדרגות יכול להיות לאנשים מסוימים מטרד ולאנשים רבים הוא חוצץ מושלם בין החללים, מה שמאפשר פרטיות מוחלטת. בנוסף אפשר לבנות על מגרש קטן יחסית שתי קומות, וזה מעניק שטח של בית גדול יותר כשהוא בנוי לגובה. דבר נוסף שבא לידי ביטוי בתכנון בית הוא עיצוב פנים, משמע שכל חלל צריך להיות מעוצב בהתאם לסגנון של הבנייה שזאת החלטה משותפת שבין האדריכל לדיירים כמו לדוג' עיצוב החלונות, גודלם, לאן הם פונים וכו'.

 

תכנון בית דו קומתי – תהליך מורכב

אף אדריכל מקצועי לא יתפשר רק על הסגנון ועל טעמו האישי של הלקוח, נהפכו, אדריכלים מקצועיים ומנוסים תמיד יחפשו את הדרך המקורית והמאתגרת להתאים ללקוח שלהם את כל רצונותיו וצרכיו ויחד עם זה יספקו ביטוי יצירתי עם כל האפשרויות הטכניות שעומדות מולם. לצורך ההסבר נתן לדוג', באם הלקוח מעוניין שהסגנון של הבית יהיה עיצוב מודרני, אך תנאי הבית לא מאפשרים את כל האלמנטים הללו בגלל הגודל המצומצם וכו', אזי לאדריכל יש את כל הכישורים והידע ליישם, על אף האילוצים הקשים, את רצונו של הלקוח ולהשיגם בכל זאת לצד כל אותן מגבלות החלל.

מה שאומר שלא מספיק לגבש סגנון, צריך לדעת ליישם אותו בתנאים העומדים לפנינו. לאדריכלים יש את הכלים, הידע והניסיון להגדיל חלל או להקטין חלל, למקסם את התנאים והיתרונות של כל מקום וחלל. האדריכל בתכנון שלו תמיד רואה קדימה, הוא רואה את כל מה שנסתר מהעין ומה שצפוי לקרות אילולא התכנון שלו לא יהיה מספיק מהודק, מותאם וראוי לחלל המיועד.

 

לחצו כאן למידע נוסף ויצירת קשר

 

תכנון בית פרטי דו קומתי בקיסריה