עיצוב פנים משרדים

עיצוב משרדים והשפעתו על אפקטיביות העובדים

עולם עיצוב הפנים הינו תחום עשיר ומלא התפתחויות ללא הרף. אין ספק כי עולם העיצוב מקיים מערכת יחסים הדדית עם התרבות האנושית – מחד הוא משפיע עליה בכל תקופה ומאידך הוא מושפע ממנה. תחומים שונים מושפעים מהעיצוב, ביניהם גם שוק העבודה. עיצוב המשרד המודרני הינו תחום הזוכה ללא מעט תשומת לב בעידן הנוכחי. עם ההבנה כי כולנו מושפעים רבות מהסביבה שלנו וכחלק מעולם בו העבודה מהווה שליש מחיינו, מושקעת לא מעט אנרגיה בעיצוב המשרד.

רוצים להפוך את משרדכם ליחיד ומיוחד במינו? צרו קשר עוד היום 03-5473393

משרד מעוצב כהלכה הוא משרד שמושך אליו לקוחות רבים אולם לא רק זאת – משרד כזה גורם לעובדים בו להיות יותר פעילים ואקטיביים למען המטרה של המשרד והחברה. על המשרד להיות מואר ומרווח, מתאים לצרכי העובדים והלקוחות ומשרת את התדמית העסקית של המקום. מאחר והמשרד מהווה את "הבסיס השני" של העובדים והמקום בו הם מבלים זמן רב מחייהם, עליו להיות מקום המאפשר התפתחות מקצועית. באמצעות עיצוב המשרד יכולים העובדים לפרוח ולתרום לארגון או לקמול ולהיות לא יעילים כמעט ובכלל.

חשיבות התכנון המודולרי עולה רבות בעת תכנון משרדים להשכרה. הרבה חברות הייטק שמתחילות כחברה קטנה, ולאט הצרכים משתנים וגדלים דורשת חשיבה על גמישות חללי העבודה לשינויים תוך כדי עבודה. משרדי ה open space  לצד משרדי מנהלים סגורים גורמים לאתגר תכנוני לא קטן. גם השטחים הציבוריים, חדרי הישיבות והשטחים הפתוחים משפיעים על אווירת העבודה במשרד. היום יש דרישות רבות מאשר בעבר לתכנן שטחים ציבוריים ייחודיים כגון שטחי הטענה לניידים וטאבלטים, חדרי ישיבות בגדלים שונים עבור מספר משתתפים משתנה, חדרי אודיו וידיאו מטבחונים נוחים ומזמינים וכדומה.

כוחו של הצבע בעיצוב ותכנון משרדים

באמצעות צבע, למשל, ניתן להמריץ את העובדים או לגרום להם להיות יותר ישנוניים, להלחיץ אותם או לגרום להם לעבוד ברוגע. מעצבי פנים המבצעים עיצוב בצבעים שאינם רוויים ואינם מעורבבים מתאימים למשרדים מסוגים שונים מאחר והם אינם יוצרים עומס על המערכת העצבית מחד ומאידך משפיעים ליצירת תחושת עבודה. כמו כן, באמצעות התאמת המשרד לתרבות המקצועית של התחום, ניתן לתת לעובדים תחושה חזקה ביותר של שייכות למקום העבודה, לחברה ולקהילת העובדים.

אלמנטים נוספים בעיצוב פנים למשרדים

על מנת להפוך את העובדים ליותר אקטיביים בארגון חשוב לתת להם לקחת חלק בפעילות העיצוב והסטיילינג. באופן זה, העובדים מרגישים חלק מהמקום ושמחים לתת מכוחם ויכולותיהם על מנת לתרום לארגון. בדקו האם המשרד שומר על איזון בין תחושת מרחב לבין תחושת פרטיות של כל אחד מהעובדים. כמו כן יש לשים לב לאמצעים ולחומרי הגלם המקבלים שימוש בין רהיטי המשרד השונים. רהיטים מסוגים שונים מעניקים תחושות שונות ולכן גם משפיעים על אופן העבודה.

ראו גם: עיצוב פנים