עיצוב פנים ווילונות רומאיים

וילון רומאי הוא מהוילונות הפופולאריים בשוק הוילונות של ימינו. מדובר בוילון קלאסי, הזוכה לביקוש רב הן בשל עיצובו המודרני והנקי והן בשל המגוון הנרחב של צבעים ובדים שהוא מאפשר (לרבות קטיפה, פשתן, כותנה ועוד).

וילון רומאי מסוגנן כ"כבד", ישר, מלבני ותלוי מהתקרה. הוילון נגלל כלפי מעלה על-ידי רצועה מיוחדת. תוכלו למצוא וילונות בעיצובים מיוחדים הנסגרים ונפתחים באמצעות גלילה חשמלית. אל לכם לחשוש מאכזבה ברכישת וילון כזה: וילון רומאי מחזיק בקו נקי המעניק לכל מרחב אווירה יוקרתית קלאסית. ניתן לקבוע את רמת ההצללה באמצעות אופן גלילת הוילון.

תוכלו להתאים את הוילון שלכם לעיצוב המטבח הקיים, כולל התאמת תפירה! יצוין כי וילון רומאי עמיד בחום הכבד המאפיין את אזורנו וכמו כן, עמיד גם בשטיפה.

וילונתהוילון הרומאי נולד באזור רומא לפני 2000 שנה, פחות או יותר. תפקידו המקורי של הוילון היה לשמש מעין מגן בפני חצץ ואבק, שהיו מנת חלקם של רומאיים רבים, בשל עבודות העפר הנרחבות שבוצעו דאז. במשך השנים, הפך הוילון הפונקציונאלי לפריט עיצובי לכל דבר בבית הרומאי הטיפוסי.
וילונות רומאיים בני ימינו מחזיקים במנגנון הדומה לזה שהיה מותקן בימי קדם, אולם מלבד זאת, לא קיים דמיון של ממש בין הוילונות העתיקים לבני ימינו. כיום, מיוצר וילון זה בטכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות שימוש בחומרים חזקים ועמידים. נוסף על כך, מבוצע שימוש בחומרים שמאפשרים גמישות בעיצוב.

וילונות רומאיים הם בעלי מנגנון המאפשר קיפול קל, כמעין מניפה, על-ידי משיכה קלה של חוט; הדבר מקנה לוילון מראה קלאסי ייחודי, תוך שהוא מבליט אותו ביחס לאלמנטים אחרים במרחב.
להלן עצות שליקטנו עבורכם, על-מנת להקל עליכם בבחירת וילונות רומאיים המתאימים לכם:

התאימו את הוילון לפריטים אחרים הקיימים בחדר

את הוילון יש להוסיף בשלב הסופי של עיצוב החדר. רק לאחר שסיימתם עם עיצוב וסידור הפרטים האחרים, תוכלו לעבור לשלב בחירת הוילון. מדוע? וילונות רומאיים הם בעלי נוכחות ניכרת לעומת וילונות אחרים, דבר המבליט עוד יותר את הצורך בהתאמתם לשאר פריטי החדר, מבחינת סגנון, צבע, תחושה וכדומה.

בצעו השוואת מחירים יסודית ובחרו וילון רומאי מתאים

בשוק הוילונות המשגשג תמצאו טווחי מחירים שונים ורמות איכות שונות. אל לכם להתפשר על איכות הוילון ומובן שהמחיר לא צריך להיות שיקול עיקרי ובטח שלא יחידי. וילון זול כנראה לא יחזיק מעמד משך זמן רב. בוודאי שאין צורך לרכוש את הוילון היקר ביותר דווקא. וודאו כי הוילון עשוי מחומרים איכותיים ו"מדבר" בשפה שלכם.

למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו מדברים על "איכות טובה"?

וילונות רומאיים כוללים חיבורים ותפרים רבים, אותם רצוי לבדוק בתשומת לב מרובה. וילון באיכות ירודה יכיל תפרים חלשים וחיבורים רפויים, מה שייגרע מחוויית השימוש בוילון תוך זמן קצר בלבד מיום הרכישה. בוודאי תרצו להימנע מקניית וילון חדש לאחר זמן קצר.