עיצוב חנויות

כיצד עיצוב חנות יכול לשנות מקצה לקצה את מספר המבקרים בה

כבר מזמן הובן כי רוב פעולות האדם, אם לא כולן – אינן רציונאליות אלא נובעות מתוך מכלול חוויות ותחושות אותן האדם חש לפני הקנייה (או כל פעולה אחרת). כיום כבר ידוע למעצבים רבים כי צבע ומוסיקה, קומפוזיציה וזווית, צורה וגורמים נוספים הם היוצרים יחדיו את מה שנקרא בימינו "חווית קנייה". חווית הקנייה של כל אחד ואחת הינה אינדווידואלית ועדיין ניתן לאפיין את דפוסי הקנייה של רוב בני האדם. באמצעות אפיון החוויה ודפוסי הקנייה יכולים מנהלי החנויות והרשתות לחזות את אחוזי הקנייה שיעלו או ירדו בעקבות שינויים מסוימים בחנות.

חנות מעוצבת מגדילה את מחזור המכירות

בני האדם קונים באמצעות העיניים והחושים. החוויה החושית היא זו שתבדיל בין קנייה של פריט אחד לבין הזמנה בסכום נכבד, בין קנייה חדש פעמית לבין הפיכת הלקוח ללקוח נאמן, בין קנייה של הפריטים הזולים יותר לבין קנייה הנוטה לכלול דווקא את האלמנטים היותר יקרים. עיצוב החנות כולל סודות ועקרונות מהותיים ויסודיים מעולם העיצוב והאדריכלות, לאחר שאלו נחקרו ונבדקה השפעתם על המוח האנושי. הדוגמה הבולטת ביותר להשפעתו של העיצוב על ההתנהגות הוא כמובן בחירת הצבע. צבעים בולטים ורבי עצמה יגרמו לאדם להיות יותר פעיל ואילו צבעים בהירים יגרמו לו להיות יותר פסיבי.

רבים מאמינים כי עיצוב חנות מסתיים בצביעת הקיר ובהוספה של כמה קרניזים ואלמנטים יצירתיים. האמת היא שעולם העיצוב הוא עולם עשיר ועל האחראיים לו להיות מקושרים עם העוסקים במיתוג החנות ועם אנשי האסטרטגיה של ניהול החנות,משרדים להשכרה בתל אביב גם לחנויות עם המנהלים עצמם וכמובן עם המוכרים – הבאים במגע יומיומי עם הקהל ומכירים אותו בצורה הטובה ביותר. המטרה העיקרית של חנות היא – מכירות. ועל מנת להגביר את מספר המכירות בחנות חשוב להבין את הגורמים המשפיעים על הלקוחות הנכנסים לחנות.

עיצוב חנות ככלי להגדלת כמות המבקרים

עיצוב החנות הינו אחד הכלים המרכזיים והעיקריים ביותר, המשמשים להגברת מספר המבקרים בחנות וכן להבאת המבקרים בחנות לרכישה ממשית של מוצר או שירות. עיקריו של העיצוב פונים אל תת המודע ולאו דווקא אל השיקולים הרציונאליים ולמעשה, זהו יופיו המרכזי של תחום העיצוב. הוא עובד על החלקים הלא מודעים במוח שלנו ומביא אותנו לעשות מה המנהל החנות רצה שנעשה. כיצד? לשם כך עליכם להזמין מעצב פנים לאבחון החנות שלכם ומתן חוות דעת אישית.

רוצים לעצב את חנותכם כך שקונים לא יפסיקו להגיע? צרו קשר עוד היום 03-5473393

ראו גם: עיצוב משרדים