עיצוב דירות קטנות

דירה קטנה היא האתגר הגדול של מעצבי פנים

בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר דירות קטנות יחסית המעוצבות במרכזי הערים. עם ההגירה המתמדת לתוך העיר ותהליך העיור המתמשך מזה כמה מאות הרי שגם הדירות הופכות להיות צפופות יותר ותושבי העיר מתגוררים במקומות הרבה יותר קטנים. אילוצים אלו מביאים את מעצבי הפנים לעמוד באילוצים לא קטנים של דירות פחות מרווחות. עיצוב דירות קטנות הינו בין האתגרים הגדולים ביותר של מעצבי הפנים בישראל כיום.

רוצה לנצל באופן מקסימאלי את שטח הדירה המעוצבת שלך? צור קשר עוד היום! 03-5473393

עיצוב דירה קטנה על ידי סמט אדריכלים ומעצבי פנים

עם הקושי בא האתגר בדירות קטנות

אולם דווקא בשל האילוצים הטכניים השונים, העיצוב הולך ופורח בדירות הקטנות. בין המאפיינים הבולטים ביותר של עיצוב דירות קטנות בישראל הוא הצורך להתמודד עם המפרט הטכני ועדיין להגיע ליצירת אמנות ראויה ומרשימה. לפיכך, ניתן לראות מטבחים קטנים יותר בדירות הקטנות, סלונים קטנים וכן חדרי שינה מאובזרים אבל מצומצמים בגודלם. כמו כן, ניתן לראות מגמה בולטת של פונקציונאליות וניסיונות לשלב בין מכשירים ואביזרים בעלי פונקציות שונות על מנת לצמצם במקום שאלו תופסים.

מגמת האב: פוסטמודרניזם ופונקציונאליות

במסגרת תחום עיצוב דירות קטנות אנו עדים לשילוב של מגמה גדולה יותר והיא המגמה הפוסט מודרנית. כחלק ממגמה זו ניתן לראות יותר ויותר סלונים המשתלבים בהרמוניה מלאה עם המטבח באמצעות פינת אוכל מעוצבת, הגבהה מסוימת של הרצפה או הנמכה של התקרה המשותפות לסלון ולמטבח. גורמים אלו יוצרים עיצוב פנים פוסט מודרני אורבני בעל עיצוב הייטקיסטי הכולל טכנולוגיות חדשניות ושילוב של פונקציות שונות באותם הרכיבים בבית.

כוחו של האור בדירה קטנה

כמו כן, בעיצוב דירות קטנות בא לידי ביטוי השימוש באור על מנת להגביר את תחושת המרחב במקום. עיצוב מטבחים כפריים כידוע, האור מכניס תחושת חופש לכל מקום בו מאפשרים לו להיכנס, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר באור טבעי. אור זה יכול להגיע תוך שילוב חלונות גדולים בבית, אלמנטים חסרי צבע, קירות שקופים בתוך הבית או יצירת מחיצות חלקיות במקום קירות ועוד. במקרים בהם לא ניתן לשלב אור טבעי רצוי להכניס תאורה מיוחדת המתאימה לאופי הבית ולסגנון הייחודי שלו.

ראו גם: עיצוב פנים