אומנות עיצוב הפנים אינה עומדת לבדה:

עיצוב פנים הינו אומנות בפני עצמה אך הוא אינו עומד לבדו. עיצוב פנים נכון ואיכותי השואף למראה אסתטי הרמוני ומרשים הן מבחינת הוויזואליות והן ברמה הקונספטואלית ינהל רב שיח עם הארכיטקטורה המבנית הכללית, עם מראה החוץ, ועם פריטי האחרים של הבית או המבנה.

מדרגות
[show_more more="קרא עוד" less="סגור" color="#0066CC" list="»"]

דיאלוג עיצובי בין מבנה החלל לפרטי עיצוב הפנים:

לדוגמא תקרות גבוהות ידרשו עיצוב פנים מיוחד מסוגו אשר יתקשר עם גובה התקרה, חללים מצומצמים וקטנים יידרשו עיצוב פנים מסוג שונה, מבנה מלבני יבקש לו עיצוב פנימי שונה בסוגו וכן הלאה, וכך כל פריט בבית ארכיטקטוני או עיצובי צריך להיות בקשר עם שאר חלקיו של הבית על מנת ליצור אמירה עיצובית אחידה הרמונית ושלמה ובכדי להשיג את התוצאה האסתטית הטובה והמרשימה ביותר.

מיקום מדרגות נכון

גרם מדרגות כפריט פונקציונאלי ועיצובי משמעותי ודומיננטי בבית:

אחד מן הפריטים הדומיננטיים ביותר בבית ובמבנה הינו גרם מדרגות, מעטים נותנים על כך את הדעת אך גרם מדרגות ביתי הינו למעשה פריט מרכזי הנוטל חלק משמעותי בנראות הבית הפנימית.

מיקום המדרגות בזיקה עיצובית וקונספטואלית לעיצוב פנים הבית:
אופי וסוג המדרגות כמו גם מיקום המדרגות מבחינה ארכיטקטונית צריך לנהל דיאלוג עיצובי עם עיצובו הפנימי הכולל של הבית כולו. למיקום מדרגות בבית יש חשיבות מרבית ומשמעות עיצובית וקונספטואלית רבת משקל.

השפעת מיקום גרם מדרגות ביתי על עיצוב הפנים:

מיקום מדרגות בבית ישפיע על עיצוב פנים הבית בכמה רמות, באיזה סוג מדרגות לבחור, מאיזה חומר, איך יראה מעקה המדרגות וכדומה באופן שלא יגרע מן ההרמוניה העיצובית הכללית בבית, כמו כן מיקום מדרגות בבית ישפיע על מיקום הרהיטים השונים, מיקומם של תמונות, חפצי נוי, עציצים ופרטי אומנות ועתיקות. לא זאת בלבד' מיקום מדרגות בבית ישפיע על מיקומן של מנורות ונברשות ופרטי תאורה אחרים וכהנה וכהנה שיקולי עיצוב פנים הכרוכים במיקום גרם מדרגות בפנים הבית.

מיקום נכון הרמוני ואסתטי של גרם המדרגות הביתי:

מיקום נכון של גרם מדרגות ביתי יהיה כזה אשר בא בהרמוניה ובאחידות זורמת ונעימה לעין יחד עם כל שאר פריטי עיצוב פנים הבית. בית אשר יהיה מעוצב למשעי אך גרם מדרגות יעמוד במרכזו ללא קשר עיצובי או קונספטואלי יגרע מן התוצאה האסתטית של עיצוב פנים הבית.

חשיבות גדולה ומכרעת למיקומו המדויק של גרם המדרגות הביתי:

אי לכך ישנה חשיבות מכרעת למיקום גרם מדרגות ביתי, יש לבחור באם גרם מדרגות ישתלשל מן הקומה העליונה למרכז הסלון ובכך יצור אפקט "הוליוודי" שלירידה בגרם המדרגות, האם הבחירה היא דווקא בגרם מדרגות צדי השומר על פרטיות ומאפשר גישה צנועה למעלה ולמטה לכל חלקי הבית, גרם מדרגות חיצוני והאפשרויות הן עוד רבות ומגוונות.
[/show_more]