עיצוב וילות

האתגר הגדול יותר עבור מעצבי פנים ואדריכלים הוא – עיצוב וילות, הרי בשונה מעיצוב דירה רגילה עליהם לדאוג גם לחלק הפנימי של המבנה וגם לחלק החיצוני ולסנכרן בניהם מבחינת עיצוב, שכך תתקבל סינרגיה מושלמת בניהם. וילות מטבען משדרות יוקרה ושיק וניחוח של אווירה בעל מרחבים עצומים, כך שתכנון וילה היא ללא ספק יצירה של ממלכה קסומה המאפשרת שילוב של פרמטרים רבים לצד מרחב אין סופי.

עיצוב וילה בסביון

מעבר לחללים העצומים של וילה, יש צורך לתכנן בקפידה את החדרים הפנימיים בבית הכוללים את עיצוב חדר המדרגות שלו יש השפעה רבה על נראות החלל, עיצוב חדרי שירותים, חדרי אמבטיה, חדרי שירות, חדרי שינה ולמעשה כל חלל בבית בצורה נכונה ומדויקת בהתאם לרצונות בעלי הבית.

עיצוב וילה בכפר שמריהו

שמירה על איזון בחלל הוילה

בעת עיצוב וילות, חשוב לשמור על איזון בחלל מבחינה עיצובית, הרי לבל נשכח כי מלבד החלק הפנימי של המבנה יש צורך לדאוג גם לחלל החיצוני שכולל את חיפויי הקיר, המרפסות בבית ואת הגינה הירוקה שעליה להיות מותאמת באופן מאוזן לחלק הפנימי של הבית. שמירה על איזון בעת עיצוב, כולל גם בחירת קו עיצוב מסוים איתו מעצב פנים ילך לאורך כל הדרך ויבחר אלמנטים התואמים בקפידה סגנון הנבחר, בין אם מדובר על סגנון כפרי, סגנון קלאסי שמרני, מדרני נקי, סגנון רטרו וכך הלאה לגבי יתר הסגנונות.

וילה מעוצבת על ידי סמט אדריכלים ומעצבי פנים

תכנון מוקפד תוך כדי שמירה על אווירה ביתית

עיצוב וילות דורש ממעצבי פנים תכנון מוקפד של הפרויקט עד לפרטי פרטים ועליו לראות את התמונה המלאה מראש, עליו להתאים את כלל האלמנטים בקפידה לחלל כדי לשמור על אווירה משפחתית. תכנון דורש גם את התאמת העיצוב לאופי דיירי הבית, בין אם מדובר על ילדים קטנים המתרוצצים בין החדרים בבית או אם מדובר בעיצוב וילות לאנשים מבוגרים שאף הם דורשים גישה נינוחה ולפרטית לכל מקום בבית.

מסיבה זאת, על מעצב פנים לתכנן היטב את המבנה, על ידי תוכנות מחשב המסוגלות ליצור הדמיה של הפרויקט טרם העיצוב, אך זאת לצד חשיבה מחוף לקופסא ושילוב רעיונות יצירתיים.

ראו גם: עיצוב דירות יוקרה