תחום עיצוב בתים הנו תחום עשיר וססגוני ועל כן כל לקוח בעל כל טעם שונה מוזמן למצוא את העיצוב הנכון עבורו. מהו עיצוב נכון? ובכן מדובר על שילוב שבין פרקטיקה לנראות, כאשר מטרת העל היא שבעל הדירה יאהב את התוצאה ויהיה שבע רצון לפי שני הפרמטרים הנ"ל. רבים מבקשים לחיות בבית נעים ומעוצב, אך יחד עם זאת גם רבים מבינים שהם לא הטיפוס המתאים על מנת להתחיל להבין היכן למקום את פינת המשפחה, היכן לפתוח חלון, באיזה צבע לצבוע את הקירות הפנימיים, כיצד ליצור חלוקת חלל מבלי להרים קירות, באיזה ריהוט לבחור, היכן למקם גרם מדרגות, באיזו חומריות לבחור עבור הכיסוי החיצוני של הבית וכדומה. עיצוב בית על כן ראוי לציין שכאשר מדובר על עיצוב של בתים, ניתן לקבל עזרה חשובה בתחום ע"י פנייה אל מעצבי פנים.

עיצוב בתים פרטיים

 

פרדוקס

אחד הטרנדים החמים בתחום עיצוב בתים הנו עיצוב בתים קטנים. בתים קטנים נחשבים ליותר מאתגרים, אך יחד עם זאת יש מעצבים שיטענו שככול שהמגבלות יותר מוחשיות, כך חופש העשייה יותר גדול. הכיצד? ובכן כיוון שעבור עיצוב יש אינספור אופציות וגישות, חשוב להתחיל ע"י דרך השלילה, ועל כן כאשר הבית קטן ויותר אופציות יוצאות אל מעבר לתחום, כך יותר קל להתמקד, להבין מה נכון ופשוט לצאת לדרך.

טיפים

למרות העובדה שעיצוב בית נכון עשוי לכלול אינספור אופציות ומה שנכון עבור לקוח אחד לא יהיה נכון בהכרח עבור לקוח אחר- כן ניתן להיתקל במגוון טיפים שנכונים באופן כללי. להלן חלק מהם:
– עבור חללים קטנים נכון יהיה לבחור בגוונים בהירים על מנת ליצור תחושת מרחב.
– כיום רווחת הגישה לאחד בין טריטוריית המטבח, פינת האוכל והסלון מבלי להרים קירות, אלא ע"י הפרדה טריטוריאלית ויזואלית.
– תמיד יש להתחיל מהלקוח, לשמוע מה חשוב לו, מהי השאיפה העיצובית שלו, מהו התקציב שעומד לרשותו ורק מנקודה זו לצאת לדרך.
– לחומרים שקופים ודלתות הזזה יש כוח ליצור תחושה של תנועה.
– עיתוי עיצוב הבית יכול להשתלב נהדר עם שיפוץ, או בעת מעבר אל דירה חדשה.
– כאשר עומדים לעצב את הבית, מומלץ לעבור על כלל התוכן ולבחון ממה מבקשים להיפטר ופשוט ליישם זאת.

בחירה

לאחר שמבינים שמבקשים להיעזר במעצב פנים, כל שנותר זה לבחור אחד. עם זאת כיוון שמדובר על תחום פופולארי ויש הרבה בעלי מקצוע שמגיעים מתחומים שונים שעשויים להתאים למלאכה, לעיתים הקושי הגדול ביותר הוא לבחור את המעצב הנכון. על כן יש לבחון תיקי עבודות, לבחון כימה בין אישית, לבדוק לגבי ההכשרה של אותו מעצב, (לא בהכרח פרמטר מייצג), וחשוב מכל לבדוק שהמעצב מתחיל בבחינת הרצונות שלכם ולרגע לא כופה את שלו.