יתרונות חיפוי זכוכית בעיצוב הבית

חיפוי קירות הזכוכית מחליף את הקרמיקה או החרסינה בבתים רבים. חיפוי זכוכית היא שיטה לציפוי הקירות אשר במסגרתה נעשה שימוש בפלטות זכוכית המשמשות כחיפוי על קירות המטבח וכן בחדרי הרחצה.
בשנים האחרונות חיפוי באמצעות זכוכית נחשב לטרנד בקרב רבים וניתן לראותו בבתים רבים. אילו יתרונות יש לזכוכית בהשוואה לחומרים אחרים? כיצד לבחור את החיפוי? על כך בכתבה שלפניכם.

4 יתרונות לחיפוי

• ללא צורך בחיבורים: בשונה מחומרי חיפוי אחרים, בעת שימוש בחיפוי העשוי זכוכית אין צורך בחיבורים, מה שמונע בעיות רטיבות בקיר כאשר החיבור לא נעשה בצורה טובה.
• קל לניקוי: יתרון נוסף של חיפוי זכוכית הוא קלות הניקוי. להבדיל מחומרים אחרים, זכוכית נחשבת לחומר שקל לנקותו. היות ובמטבח יש נטייה לראות כתמי שמן או לכלוך, יש יתרון מרכזי בבחירת חיפוי העשוי זכוכית.
• תחזוקה: בעת התקנת החיפוי אין צורך להשקיע שעות רבות בתחזוקה, מה שמאפשר לשוב לעיסוק בחיי היום יום.
• צבעים: בבואכם לבחור חיפוי העשוי זכוכית, תוכלו ליהנות מעולם עשיר של צבעים מה שלא היה ניתן לראות בעבר.

מקנה מראה יוקרתי

שימוש בזכוכית הופך את החומר לאידיאלי במיוחד בעת עיצוב הבתים. יש מי שיאמרו כי עיצוב באמצעות זכוכית מקנה מראה יוקרתי ומודרני. אין זה פלא כי בסדרות ובסרטים ניתן לראות בתים המוקפים בזכוכית המקנה מראה יוקרתי המשדר איכות ותופס את תשומת הלב ותורם למראה יפה בבית. להבדיל מחומרי גלם אחרים בהם נהוג לעשות שימוש בעת עיצוב הבית, בעת הבחירה בזכוכית אין צורך לחשוש. כל שיש לעשות זה להתנהל בזהירות יתרה.

כיצד תבחרו חיפוי זכוכית ותשארו בחיים

בבואכם לבחור חיפוי זכוכית כדאי להביא בחשבון את העובדה כי מדובר בחומר שישאר אתכם לאורך זמן רב. למרות הטרנדים השונים בעולם העיצוב, חשוב מאד לבחור את החיפוי לא בשל ענייני אופנה אלא בשל העמידות.

בבואכם לבחור חיפוי זכוכית כדאי להביא בחשבון את העובדה כי מדובר בחומר שישאר אתכם לאורך זמן רב. למרות הטרנדים השונים בעולם העיצוב, חשוב מאד לבחור את החיפוי לא בשל ענייני אופנה אלא בשל העמידות.

אין ספק כי בחירת חיפוי לפי הצבע האחרון השולט בענף העיצוב יספק אתכם אך לזמן קצר בלבד והתוצאה תהיה עוגמת נפש לטווח הארוך. אם אתם רוצים להימנע מכך, הרי ההמלצה היא לבחור צבע ודוגמא איתם אתם שלמים.

מהו הטיפול הנעשה לזכוכית

בעת החיפוי נעשה שימוש  בזכוכית חזקה אשר עוברת טיפול מקיף בשלב הייצור, מה שהופך אותה לחזקה במיוחד. הזכוכית עוברת תהליך המכונה בשם חיסום, מה שהופך אותה לעמידה

הולך יד ביד עם התאורה

מעצבי פנים כבר יודעים כי עיצוב הכולל חיפוי זכוכית הולך יד ביד עם תאורה. הסיבה הראשונה היא ניצול האור הטבעי מה שמעניק לבית מראה מואר לאורך כל היום. על מנת לשפר את מראה התאורה בבית אין ספק כי הוספת חיפוי מזכוכית יעניק את המראה המואר והיפה, מה שיאפשר לכם ליהנות מאור טבעי במהלך השהייה בבית.