אדריכלות פנים

אדריכלות פנים מתייחסת אל נישה בתחום האדריכלות. לא מדובר על עוד תכנון מאסיבי של מבנה, אלא מדובר על תחום שנע בין אדריכלות לעיצוב- כאשר לרוב הוא מעניק שירות רב עבור אנשים פרטיים שמבקשים שהבית שלהם יהיה מותאם לאופי ההתנהלות היומיומי שלהם וללקוחות עסקיים שמבקשים שהעסק שלהם יראה במיטבו- ימשוך פנימה את הלקוח וישכנע אותו לסגור עסקה.

וילה מעוצבת על ידי אדריכל פניםעזרה מקצועית של אדריכל פנים

אנשים רבים מבקשים להפיק את המירב מהמרחב הכללי בו הם חיים, עובדים ומתפקידם, אך יחד עם זאת פשוט לא בקיאים כיצד ניתן לעשות זאת. על כן ראוי לציין שאם אכן מבקשים לחיות בסביבה שעונה על כל אותן שאיפות וצרכים, כל שצריך לעשות זה פשוט מאוד לפנות אל מעצב פנים על מנת שהוא ייקח את המושכות, אך ינתב את העשייה לפי הצרכים, השאיפות, העדפות והחלומות שלכם הלקוחות.

אדריכלות פנים של סמט אדריכלים

אדריכל פנים הוא האיש שישים לב לנישות שאנשים רגילים לא היו עוצרים להעיף בהן מבט שני, הוא האיש שיעצור לבחון את גרם המדרגות, המסדרון, חזית הכניסה וכדומה, וזאת כי הוא מבין שכל פרמטר הנו חלק משלם שלכל נישה יש תפקיד חשוב ביצירת המראה הכללי. מכאן שאם מבקשים להפיק את המירב מבית או עסק, לחוש בנוח ולהתנהל ביעילות במרחב- כל שיש לעשות זה פשוט מאוד למצוא אדריכל שמתמחה בתחום אדריכלות פנים.

בחירת אדריכל פנים מקצועי

כיצד ניתן למצוא אדריכל פנים איכותי? אכן מדובר על שאלה חשובה שאין לה בהכרח תשובה פשוטה. באופן כללי יש לומר שאדריכל פנים איכותי יהיה כזה שיהיו לו המלצות חמות והוא לא יתקשה להפנות אל רשימת לקוחות מרוצים ואף להראות מגוון עבודות שהוא מתגאה בהן. תיק עבודות הוא כרטיס הביקור הטוב ביותר שיכול להיות לכל אדריכל או מעצב, וזאת כי הוא מאפשר ללקוח לשפוט באופן מהיר וללא הרבה מילים. כמו כן תמיד מומלץ לבדוק מהיכן מגיע הניסיון, מהי ההכשרה בתחום אדריכלות פנים ואף מהו האני מאמין של אותו אדריכל, כאשר לבסוף יש להיסגר על שניים שלושה, להשוות מחירים ולבדוק עם איזה בעל מקצוע חווים חיבור יותר חזק.

 

בית מעוצב באדריכלות פנים

דגשים – יש לשים לב שאדריכל פנים מקצועי יקפיד לא לכפות את דעתו, אלא בעת מחלוקת מול הלקוח, הוא יידע להסביר את עמדתו, תוך התחשבות בדעת הלקוח. כמו כן אדריכל פנים מקצועי יתחשב ויישחק לא מעט עם קריטריון חלוקת החלל, אפקט התאורה, שילובים של טקסטורות, יציע מגוון אופציות עבור תחימה ויצירת אווירה ובאופן כללי פחות יתייחס לקטנות כגון בחירת צבע מפה, ויותר יתייחס לחלל הגדול תוך התייחסות למעברים, זרימה, תחושה, פונקציונליות וכדומה. מכאן שעל כל לקוח להבין האם הוא מבקש למצוא מעצב פנים או אדריכל פנים- למרות שכיום ניתן למצוא בעלי מקצוע שמעניקים מענה כללי.

ראו גם: פרויקטים באדריכלות