מה עדיף דק עץ או רצפה דמוי דק למרפסת

מרפסת יפה ומעוצבת בקפידה על פי מיטב הטרנדים האחרונים, היא ללא ספק חלום של כל בעל בית, אך מה שיותר חשוב מהמראה העיצובי הוא – טיב החומרים מהם עשויים האלמנטים השונים בה. רוב המרפסות בישראל ובכלל בעולם מכילות רצפת דק או דמוי דק אשר מעניק לרצפה נוחות בלתי מתפשרת לצד מראה כפרי מיוחד המתאים בקפידה לעיצוב מרפסות יוקרתיות. את הדקים ניתן לשלב במקומות שונים בגינה או במרפסת כמו – בפינת הישיבה, ניתן ליצור שביל כניסה מדק, שביל המוביל למחסן או למערכת ההשקיה, דק סביב בריכה פרטית, דק סביב המבנה כולו ובכלל בכל מקום רצוי ואפילו בחלק הפנימי של הבית.

בשוק הדקים ניתן למצוא שני סוגי דק: דק עץ מאסיבי בגוונים טבעיים או דמוי דק המגיע עם יתרונות שונים. בואו נראה את ההבדלים בניהם:

רצפת דק מעץ אמיתי, היא כמובן המומלצת ביותר, כיוון שהיא בעלת מראה טבעי וניתן לראות את צורת העץ על הרצפה. רצפה זו מגיע כקורות עץ אותן מחברים יחד בצורה צפופה, כך שמתקבלת רצפה אחידה ומרשימה ביופייה. אך החיסרון היחיד ברצפת עץ הוא – המחיר הגבוה שלה, אך היא עמידה לאורך שנים רבות.
לעומת זאת, רצפת דמוי עץ נראית לעין זהה לחלוטין לדק מעץ טבעי והיא הפכה להיות תחליף אולטימטיבי לרצפת דק מעץ אמיתי. היתרונות בה הם רבים, כיוון שהיא משלבת בין המראה העץ הטבעי והחמים לבין פונקציונאליות ותחזוקה נמוכים יחסית. כמו כן, העלויות הן נמוכות יותר, כך שהיא אטרקטיבית עבור מי שמחפש מחיר זול.

אז מה כדאי?

ברור שרצפת דק מעץ אמיתי נראית יוקרתית יותר ומרשימה, הרי רואים בה את צורת העץ וכאשר מתהלכים עליה ניתן לחוש את עובי העץ. מעבר לכך, רצפת דק מעץ אמיתי עמידה יותר לפגעי מזג האוויר ושומרת על מראה עץ טבעי משובח למשך שנים רבות. לעומת זאת, ריצוף דמוי דק פחות עמיד למזג האוויר, לכן ההמלצה היא – לרצף את החלק החיצוני של הבית ברצפת דק מעץ אמיתי ואת החלק הפנימי של הבית לרצף בריצוף דמוי דק.