תכנון של בית מצריך תכנון מוקפד של אנשי מקצוע ואדריכל בפרט. לכל איש מקצוע יש את התפקיד עליו הוא מוסמך במהלך התכנון של הבית, אך עליהם מנצח במקצועיות רבה האדריכל שהוא אחראי לשלב בין כל החללים בהסתמך על גודל השטח של המגרש ועל הסביבה שמסביבו.

תכנון של מבנה מטרתו העיקרית לספק תמונה של מה שהולך להיבנות בפועל, עבור כל הגורמים המעורבים, מהדיירים עצמם ועד לכל אנשי המקצוע. התכנון מובא בדרך כלל באמצעות סרטון הדמיה ושרטוט על גבי דף. הוא מסוגל להעניק באופן ממשי תמונה דמיונית של הלקוח ולהביא אותה לידי ביטוי בשטח.

 

תכנון בית פרטי

בבנייה של בית פרטי חשוב לפני הכול שהמבנה יתכתב עם נוף של הסביבה ושיהיה ראוי למקום. כבר בתחילת שלב התכנון נלקח בחשבון השטח וכיצד יחולק כל מ"ר של המגרש, היכן יוקם המבנה וכל החללים או המפלסים של הבית, איפה החצר תבנה, איפה יהיה אזור החנייה של הדיירים, במגרש עצמו או אולי מבחוץ לו וכו'. אלו שיקולים חשובים שמוכרחים להילקח כבר בהתחלה. כבר בכניסה לרחוב של המבנה אפשר לקבל את הרושם של הסביבה ולדעת להתאים את המבנה לאופי המקום, יחד עם כל הצרכים והרצונות של הדיירים שהולכים לשכון בו.

 

מה כולל תכנון של בית?

תכנון של בית לפי כללי האדריכלות, כולל את כל חלל הבית ומ"ר של כל חדר יהיה בהתאם לכמות המבוקשת של החללים כמו: מספר חדרי ילדים, חדר האמבטיה השירותים והמטבח, את הסלון, חדר השינה של ההורים, המרפסת והגינה, את המבואה של הכניסה והמסדרונות ואם יש מדרגות אז כמובן את החלל וסגנון המדרגות שיבנה. הסגנון של הבית כולו ינבע מהעיצוב פנים שאותו ירצו הדיירים ויחליטו מבעוד מועד. לעיתים הסגנון של המבנה הוא זה שיכתיב את העיצוב ולעיתים בהחלטה משותפת של הדיירים והאדריכל, בהתאם לכל האילוצים, יקבע סגנון ועיצוב פנים ספציפי.

 

תכנון מונע קשיים מאוחרים

תפקידו של אדריכל הוא לשלוט על כל העבודות המורכבות והלא פשוטות, עבודות שמחייבות תאום מהודק בין כמה בעלי מקצוע בו זמנית. אדריכל הוא זה שמסוגל לקחת בחשבון את כל האילוצים שקיימים בשיפוץ שמחייבים גם ידע נרחב באינסטלציה, נקודות חשמל, הריסה ובניית קיר. בעזרת הניסון והמקצועיות שלו הוא מצליח לעמוד בתקציב שנקבע ולדאוג שהעבודה תהייה יעילה, חסכונית תוך כדי שהוא יודע לנצל את כל המשאבים ולמנוע נזקים בלתי הפיכים.

 

עדכנות וחדשנות

תכנון נכון מעודכן גם בכל חידוש אחרון שיש בשוק העיצוב והבנייה, כמו כן, בכל החומרים החדשניים. תכנון אדריכלי טוב, מכיר את הבנייה הקלה והירוקה ויודע לשלב לתוך הבנייה שלו את האלמנטים הללו. עוד הוא ידע לשחק עם אור וצל שקיים באופן טבעי ויידע איך לנצל את אלה למבנה שלו ואף ידע לנצל כל שטח של מטר רבוע למטרות הצרכים של הדיירים.

 

למידע נוסף אודות תכנון בתים, לחץ כאן

 

הדמיה של סמט אדריכלים לוילה יוקרתית בקיסריה כולל בריכה