כמעט כל מי ששוקל כיום לעצב את בית חלומותיו מתמודד עם הצורך של לקיחת משכנתא. היות ומדובר באחת ההשקעות הגדולות ביותר שתעשו במהלך חייכם, לפניכם כמה טיפים שיסייעו לכם להגשים את חלומכם ביתר קלות.

כל החיים אנחנו חושבים על עיצוב בית החלומות שלנו. האם זה יהיה בית פרטי או דווקא פנטהאוז מפואר, ואולי בכלל בית קטן ושקט בערבה? אנחנו מדמיינים כיצד נרצה לראות אותו מעוצב, באיזה צבעים, באיזה חומרים נשתמש לצורך העיצוב וחושבים ימים ולילות כיצד נהפוך אותו למקום ייחודי שבו נרגיש לגמרי בבית. אין ספק שאדריכל ומעצב פנים בעל ניסיון יוכל לעזור לנו לכוון את המחשבות שלנו למקומות הנכונים ויסייע לנו להפוך את החלום למציאות.

בית מעוצב בסגנון קלאסי עם מדשאה ירוקה

משכנתא לעיצוב בית החלומות

עם זאת, לפני שבכלל נוכל להגיע לפגישה המיוחלת עם האדריכל אשר אמון על תכנון בית החלומות שלכם וגם על נושא עיצוב של בית החלומות שלכם, עלינו לעבור כברת דרך, כאשר השלב הראשון במסע יהיה לקחת משכנתא. היות וסביר להניח כי מדובר בהלוואה הגדולה ביותר שתיקחו בימי חייכם, חשוב להגיע להחלטה נכונה וכן למקסם אותה בדרך שתיטיב עמכם לאורך כל שנות ההחזר. כיצד תעשו זאת על הצד הטוב ביותר ותיהנו מתנאים אופטימליים? הנה כמה טיפים שיסייעו לכם.

אחוזה מעוצבתסופר חשוב – לפנות לייעוץ מקצועי

ישנם כמה וכמה גופים אשר מעניקים משכנתאות לדיור ועל כן חשוב לדעת באיזה גוף לבחור. לשם כך מומלץ ורצוי להתייעץ עם יועץ משכנתאות ויפה שעה אחת קודם. יועץ משכנתאות מקצועי בעל ניסיון והתמחות בתחום ויותר מכך, אינו מייצג אף גוף פיננסי כי אם אתכם ואת האינטרסים שלכם. לכן הוא ימליץ לכם על משכנתא העונה במדויק על הצרכים שלכם תוך שהוא מאפשר לכם ליהנות מהתנאים הטובים ביותר ומחיסכון מובהק ומשמעותי.

נהלו משא ומתן על הריבית

יש לקחת בחשבון כי הבנק הוא גוף פיננסי אשר מטרתו רווח, כך גם אם נותנים לכם הצעה ראשונית, חשוב לזכור כי מדובר בהצעה ראשונית ואין הדבר אומר כי זוהי הריבית אותה תצטרכו לשלם. ההצעה הראשונית של הבנק היא פתח למשא ומתן כאשר השאיפה שלכם היא להשיג את התנאים הטובים ביותר עבורכם. ולאחר שאתם מצוידים בידע הנוגע ליכולות הכלכליות שלכם כתוצאה מפגישה עם יועץ משכנתאות, תוכלו לנהל את המשא ומתן יותר טוב ולהבטיח לעצמכם איכות חיים.

מרפסת מרשימה שעוצבה בית פרטיוודאו כי ההחזר החודשי הוא בר תשלום

משפחות רבות היו רוצות לסיים עם תשלום המשכנתא כמה שיותר מהר ולא פעם מתפתות להגדיל את גובה ההחזר החודשי. שוב, לבנק יש אינטרס למכור כמה שיותר משכנתאות בהחזרים חודשיים גבוהים, אבל עליכם לשאול את עצמכם האם מדובר בהחזר בו תוכלו לעמוד? בל נשכח כי עוד יש דרך לפניכם ומלבד בניית הבית ברצונכם גם להשקיע בעיצוב, הרי לא בכל יום אתם בונים את בית החלומות שלכם. לכן וודאו כי יישאר לכם אוויר לנשימה, גם אם הדבר ידרוש מכם לפרוס את החזר המשכנתא לשנים נוספות.

אל תשכחו לקחת בחשבון את העיצוב

כאמור על המשכנתא לכסות לא רק את בניית הבית ורכישת השטח, כי אם גם את כל הדברים הקטנים אשר יכתיבו וישפיעו על אורח חייכם. בית חדש משמעו גם מטבח חדש, ריהוט, עיצוב אופטימלי ואם צריך, איש מקצוע כמו אדריכל אשר יסייע לכם להפיק את המרב מהחלל ויסייע לכם לחשוב בצורה נכונה יותר ויזואלית ומעשית. לכן, עליכם לכלול גם את העלות של גורמים אלו בתוך החישוב הסופי, כאשר אין ספק שמדובר בהשקעה משתלמת אשר תשרת אתכם על הצד הטוב ביותר, בראייה לעתיד.