השבחת נכסים

10 טיפים שיעזרו לכם לבצע השבחת נכסים ולמכור נכס בהצלחה

נכסי דלא ניידי היו מאז ומתמיד אלמנטים רבי עצמה אשר אפשרו לבעליהם לסחור בה בחכמה ולצבור כוח. אולם גם כיום ישנם נכסים רבים שנמצאים במצב ישן יחסית וזקוקים לשדרוג. כיצד ניתן לבצע את ההשבחה ואילו נתונים מצויים לרשות בעלי הדירה לשם כך? יצאנו לבדוק מה הם הפרמטרים החשובים ביותר להשבחת נכס ולהעלאת ערכו עבור קונים שונים ובשוק באופן כללי.

נכס לאחר השבחה של סמט אדריכליםמעוניינים להעלות את שווי הנכס שברשותכם באמצעות השבחת נכסים?

צרו קשר ונשמח לסייע!

1. בחירת שמאי – ראשית, ישנה חשיבות מרבית לבחירת שמאי נכסי מקרקעין. שמאי יכול להעריך בדיוק את גובה הסכום שניתן לקבל על מכירת הנכס או על השכרתו, תוך בדיקה ומדידה של כל הגורמים המורידים את יעילותו ואלו המעלים אותה. כמו כן יכול השמאי להעריך תשלומי מס שונים כגון השבחה ומס שבח שיש לשלם לרשויות בעת מכירה, עם מידע זה ניתן לקבל החלטה האם כדאי לשפץ ולהרחיב את הנכס טרם מכירתו.

השבחת נכסים על ידי סמט אדריכלים

2. בדיקה מפורטת – יש להביא בעלי מקצוע מוסמכים לשם בדיקת הנכס. ניתן להביא מהנדס ואדריכל אשר יכולים בעין בוחנת מקצועית להעריך עלויות שיפוץ ושיפור הנכס. ברוב המקרים אנו בעצמנו לא יכולים לראות את היקף התיקונים הנדרשים בבית, ולמה שנראה לנו כשיפוץ מינורי יכולות להתווסף עלויות רבות כתוצאה מ"הפתעות" שלא ידעתם עליהן קודם.

3. ברוב המקרים השבחה של נכס מבוססת על מוטיבים דומים. בדקו כי אכן מדובר באלמנטים המעלים את ערך הנכס ואינם מצריכים השקעה ללא תמורה. בדרך כלל הנראות היא שמשפיעה על הקונים הפוטנציאלים, צבע קירות בהיר ואחיד, מטבח אסטטי, וחלונות גדולים ומאירים עושים את העבודה.

4. תקינות הבית – ברוב המקרים תקינות הבית הינה בין האלמנטים הבסיסיים וההכרחיים ביותר להשבחה של נכס. כל עוד הבית לא תקין מבחינות מסוימות, רצוי להתחיל בנקודה זו. תיקון נזילות, בעיות במיזוג אויר, דלתות חורקות וחלונות שלא נפתחים.

נכס לאחר השבחת נכסים עם סמט אדריכלים

5. חזות – החזות החיצונית הינה בין האלמנטים המשמעותיים ביותר בהשבחת הנכס, בדקו כיצד ניתן לשפרה. בניגוד לעבר, המראה החיצוני של הבית מאוד חשוב לרוכשים פוטנציאלים. טייח חלק ולא שפריץ, חלונות סימטריים, וחזית כניסה מעניינת ימכרו את הנכס בקלות יותר. לאנשים חשוב שהבית שהם קונים לא רק יראה טוב מבפנים, אלה גם מבחוץ. היום כול וילות היוקרה החדשות שנבנות, עיצוב החוץ מקבל דגש בדיוק כמו עיצוב הפנים.

6. חשוב לזכור כי השקעה ראשונית וחד פעמית בנכס תעלה את ערכו למשך שנים רבות ולכן כדי להירתם למבצע זה ולהבין את חשיבותו בטרם היציאה לדרך. גם אם התקציב מוגבל, יש לחשוב בתכנון נכס על כול הדברים שחייבים להיעשות כבר בשלב הראשון כי בעתיד לא יהיה ניתן להוסיפם. לדוגמא, לעיתים כדאי לחפור מרתף לעומת בניית קומה שניה, מעל קומת הקרקע, כי את הקומה השנייה קל להוסיף בעתיד בניגוד למרתף. הכנה למעלית, או הכנה לשואב אבק מרכזי, כול אלה משביחים את הנכס.

7. לפני הוצאת נכס למכירה יש לוודא מול הרשויות שאכן כול הבנוי נמצא בהיתר מלא. תוספות בניה, פרגולות ולעיתים שינוי בחזיתות גורר אחריו דרישה של הוצאת היתר מחודש לבית, דבר שיכול לעקב מכירה באופן משמעותי.

8. זכרו שבית שגרים בו הרבה יותר קל למכור מאשר בית ריק, אבל כדי שהקונים הפוטנציאליים יוכלו לדמיין עצמם עוברים לגור בנכס זה, על החדרים להיות מסודרים, לא עמוסים ומעוצבים בקלילות ורעננות. חדרים שאם השנים הפכו בעל כורכם למחסנים, פנו והפכו אותם שוב לחדר פונקציולני ושימושי, כמו חדר עבודה או חדר שינה.

9. השקיעו באביזרים שאתם יכולים אחרי המכירה לקחת אתכם לבית הבא, כמו שטיח יפה, כורסא או כיסוי מיטה. שימו עוגה בתנור, ריח של אפיה תמיד עושה טוב לרוכש הפוטנציאלי. שימו פרחים וקערת פירות. אם אתם מראים את הבית בערב, הדליקו תאורת אווירה, ואפילו הדליקו כמה נירות עם ניחוח עדין.

10. נתונים סביבתיים – הבליטו כול מאפיין חיובי של הנכס, הדגשת הנוף הנראה מהדירה, כיווני אויר, קירבה לצירים מרכזיים אך יחד אם זאת אזור שקט וטוב. כול אלה יעזרו לכם למכור את הנכס במחיר טוב יותר.

ראו גם : המלצות על סמט אדריכלים